Image Alt

Diaspora

Edicioni i 74-të i ndarjes së çmimeve “Emmy Awards 2022” arriti dhe si një nga ngjarjet më të rëndësishme në botën e kinematografisë, u festua me më të mirët e botës së televizionit. U kurorëzuan disa fitues. Listën do e

Kohë më parë ylli i njohur kanadez, Justin Bieber u detyrua të anulonte shfaqjet e tij muzikore, shkak vuajtja nga sindroma Ramsay Hunt, e cila shkakton paralizën e fytyrës. Kjo lloj sindrome shoqërohej me dhimbje veshi dhe mund të përfshijë

Kim Kardashian ka hyrë në botën e biznesit, duke hapur firmën e saj private me ndihmën e një ish-partneri nga kompania amerikane Carlyle Group. Miliarderja dhe ylli i realitetit televiziv, pronare e biznesit njoftoi mbi këtë në Twitter, duke thënë se

Sheshi Skënderbej mblodhi mijëra njerëz në shesh me artistët më në zë të momentit, ku kulmin do ta mbante Rita Ora, me një rikthim në shtëpi. Artistja shqiptare ishte falënderuese ndaj ndjekësve të muzikës së saj, për mbështetjen, kohën dhe dashurinë 

Përveç kohës së gjatë në mbretërim, Elizabeta e dytë , njihet edhe për kombinimet që u bën veshjeve të saja, të cilat nuk i kanë shpëtuar kurrë vëmendjes. Mbretëresha ka rregulla në sjelljen e saj që u përmbahet rreptësisht, megjithatë

Barack Obama ka fituar çmimin Emmy për rrëfimin e tij të serialit dokumentar të Netflix, me titull “Our National Parks”. “Higher Ground”, kompania e produksionit të Obama-s, është pas serialit me pesë pjesë në parqet kombëtare të mbarë botës. Ai është

Leonardo dhe Camila kanë qenë në lidhje për katër vitet e fundit dhe tani sapo janë ndarë. Ndjekësit shumë shpejt arritën në përfundimin se DiCaprio duhet ta ketë braktisur atë sepse ajo mbushi të 25-tat vetëm disa muaj më parë.

Këngëtarja ikonike Madonna ka bërë një tatuazh të ri duke ua treguar dizajnin fansave dhe ndjekësve të saj në rrjetet sociale dhe duke zbuluar kuptimin e tij. Ajo po nderon nënën e saj të ndjerë me një tatuazh në dorë

Kanali MTV ka sjell një rubrikë të quajtur “22 Questions for the 2022 Video Music Awards” ku i ka drejtuar këngëtares shqiptare me famë ndërkombëtare Ava Max 22 pyetje. Një ndër pyetjet ishte për ritaulin e saj të përhershëm kur ngjitet

Rachel Williams, e cila është aktorja Katie Lowes tek “Inventing Anna”, transmetuar në Netflix, po çon vetë platformën në gjykatë. Ajo pretendoi se ky serial e ka përshkruar atë si “snobe, të pandershme, të pabesë, të pangopur, frikacake, oportuniste dhe manipuluese”. Rachel

Michel Jackson, legjenda e muzikës, u nda nga jeta në qershor të vitit 2009, shkak ishte mbidoza e drogës. Ai ka përdorur 19 identitete fallco në mënyrë që të arrinte të merrte drogë. Kjo gjë është zbuluar nga New York

Mikhail Gorbachev, ish-udhëheqësi sovjetik që solli përfundimin paqësor të Luftës së Ftohtë, ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare. Gorbachev, i cili mori pushtetin në vitin 1985, hapi Bashkimin Sovjetik ndaj botës dhe futi një sërë reformash në vend. Por ai nuk

Chris Rock ka thënë se ka refuzuar një ofertë prej organizatorëve të Oscars, për vitin e ardhshëm. Në një stand up në Phoenix, komediani i njohur tregoi se organizatorët e Oscars i kishin ofruar atij një kthim një rolin e

Së fundmi, “HBO” publikoi “House of the Dragon”, ndodhitë e të cilit zhvillohen 200 vjet para se të vizitohej Westerosi në serialin tjetër shumë të dashur, "Game of Thrones”. “House of the Dragon” erdhi si paraprijës i atij seriali e

Komediani i njohur, Nick Cannon, ka zbuluar se partnerja e tij, Brittany Bell është shtatzënë dhe do ta bëjë atë baba për të 10-ën herë. Aktualisht, dy partneret e tij janë shtatëzënë paralelisht. Çifti ka edhe dy fëmijë të tjerë, djalin Golden,

Kryesisht të rinjtë mezi presin periudhën e pushimeve të verës në mënyrë që ta shijojnë dhe argëtohen sa më shumë, por një pjesë zgjedh të punojë gjatë kësaj periudhe për të mbuluar shpenzimet e veta a qoftë për të kursyer

Dashuria ka miliona mënyra për t’u jetuar dhe shprehur. Për disa, gjërat mjaftojnë me t’u ndjerë, ndërsa për të tjerë edhe duhen dokumentuar. Për këtë të fundit shembulli më i mirë është Brooklyn, i cili e çoi të shprehurit e

You don't have permission to register