Image Alt

Lifestyle

Aktorja Priyanka Chopra Jonas dha fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku foli rreth ndryshimeve klimatike. Aktorja shtoi gjithashtu se solidariteti global është më i rëndësishëm se kurrë "pasi kriza klimatike ndikon jetë dhe mënyra jetese". Në një fjalim

Avokatët e Kanye West i dërguan një letër Gap Inc duke njoftuar se reperi dhe stilisti po përfundonte partneritetin e tij me kompaninë, duke thënë se nuk i përmbushte detyrimet e saj sipas kontratës. Gap shkeli marrëveshjen e saj me West

Lady Gaga u ka kërkuar falje të gjithë fansave të saj pasi u detyrua të ndërpresë koncertin e saj në Majami për shkak të motit të keq dhe stuhive. Ndalesa 'Miami' ishte koncerti i fundit i turneut të saj botëror Chromatica

Festivali më i famshëm i birrës në botë rihap dyert në Mynih pas dy vitesh mungesë për shkak të Covid-19. Festivali i Birrës në Mynih (Gjermania jugore) filloi këtë të shtunë pas dy vitesh anulim të kësaj feste të madhe popullore

E gjeni veten duke nxituar gjithmonë? Është stresi i pafund i ndjenjës së nxitimit, faji për t'i mbajtur njerëzit në pritje dhe ankthi që vjen nga të diturit se keni humbur fillimin e ngjarjeve. Por lajmi i mirë është se ka disa

Chrissy Teigen i ka quajtur të neveritshme komentet që ka marrë kundër në internet, fill pasi tregoi se kishte abortuar për të shpëtuar vetë jetën e saj. Në tetor 2020, modelja dhe bashkëshorti i saj, këngëtari John Legend, pësuan vdekjen e

Stoicizmi është menduar, ndoshta në mënyrë të padrejtë si një formë e ftohtë dhe e shkëputur e të menduarit. Megjithatë, ky keqinterpretim i zakonshëm nuk përputhet me realitetin, sipas atyre që praktikojnë shkollën e mendimit. Duke u kthyer në Greqinë dhe

Blake Lively është shtatzënë me fëmijën e saj të katërt. Aktorja e Gossip Girl, 35 vjeçe e martuar me aktorin Ryan Reynolds ka dhënë lajmin gjatë një samiti për fuqizimin e grave në New York. Blake dhe Ryan tashmë janë prindër

Firma suedeze ka raportuar shitje tremujore, më të ulëta nga ç’priteshin. Ata u rritën me vetëm 3% në 5.4 miliardë dollarë, më pak se fitimi prej 5% që pritej nga analistët. H&M pati këto pasoja për shkak të rritjes së inflacionit,

Bota nuk ka qenë kurrë në një pozicion më të mirë për t'i dhënë fund pandemisë COVID-19, tha të mërkurën kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, këndvështrimi i tij më optimist deri më tani për krizën shëndetësore shumëvjeçare e cila

Kur flasim për Botox, imagjinojmë fytyra të ngrira, ku as vetullat nuk mund të lëvizin, pa harruar ballin plot shkëlqim të tepruar. Dhe për ta shmangur këtë efekt disi dramatik, një tjetër trajtim klasik i njohur si Baby Botox po

Si fillim le të pranojmë se tek gjithsecili prej nesh ekzistojnë disa karakteristika jo dhe aq pozitive, jo vetëm te njerëzit e tjerë. Shumë kohë duke kërkuar gabimet e të tjerëve Në konceptin tënd, një sjellje apo dhe shaka e tepruar

Pajisja për të ndihmuar në zbulimin e kancerit të gjirit ka fituar çmimin prestigjioz James Dyson në Britani. Pajisja e quajtur Dotplot synon të ndihmojë të gjitha gratë që të vetëkontrollohen në shtëpi dhe të gjurmojnë çdo ndryshim që mund të

I kategorizuar nga disa si "ndërhyrës", për dekada me radhë avokatët kushtetues kanë debatuar nëse Princi Charles do të jetë një reformist kur të pasojë Mbretëreshën. Në mënyrë të veçantë, "memot e tij merimangë" drejtuar ministrave të qeverisë, të cilat

Një vaksinë e re kundër malaries e zhvilluar nga Universiteti britanik i Oksfordit është 80% efektive në parandalimin e infeksionit, sipas rezultateve të provës të publikuara të enjten në revistën mjekësore The Lancet. Shkencëtarët thonë se ai përfaqëson një zbulim

Pacientët me Hepatit B nuk gjejnë zgjidhje në sistemin shëndetësor publik. që prej dy vitesh është shndërruar në Institut vetëm për Covidin. Në këtë insitut nuk ka kite për pacientët me Hepatit B të cilët njëherë në vit duhet të

Shëndeti i mbretëreshës Elizabeta II kohëve të fundit nuk është në gjendjen më të mirë të mundshme dhe mjekët e shqetësuar kanë rekomanduar që të mbahet nën mbikëqyrjen e tyre. Kjo vjen një ditë pasi mbretëresha 96-vjeçare anuloi një takim të

You don't have permission to register