Image Alt

Stil jete

Shumë njerëz sa zgjohen në mëngjes e kanë mëse të nevojshme të konsumojnë kafe. Por sipas mjekëve ky zakon nuk është i shëndetshëm. Dr Karan Raj, u shfaq në Morning Live të BBC-së ku u kërkoi njerëzve që të ndalonin

Për shumë njerëz, zgjimi në mëngjes është një makth i vërtet dhe detyrohen që ta shtyjnë alarmin disa herë. Por studimet tregojnë se ky zakon është i keq për shëndetin. Studiuesit zbuluan se ata që shtynin alarmin kishin një ritëm

Të gjithë e duanë jetën e luksit, markave dhe mirëqënies por janë disa shenja të zodiakut të cilat e kërkojnë me ngulm. Demi Demi është një shenjë që punon pafundësisht derisa të përmbushë qëllimet dhe ta ketë në terezi. Një shtëpi e

Na ndodh shumë shpesh ta gjejm veten duke e krahasuar me të tjerët, me njerëz që I ndjekim në instagram apo me njerëz që janë pjesë e jetës sonë. Teoria e krahasimit social shpjegon se bërja e krahasimeve është e

Jo të gjithë mund të përballojnë një marrëdhënie toksike pa u lënduar emocionalisht, mendërisht dhe fizikisht. Çdokush mund të jetë viktimë e një marrëdhënieje toksike dhe shpesh është e vështirë të largohesh nga një person toksik. Në këndvështrimin e saj për

Finalistja e Miss England është bërë mbretëresha e parë e bukurisë që konkurron pa grim në historinë gati shekullore të konkursit. Melisa Raouf, një studente kolegji 20-vjeçare nga Londra jugore, sfiloi në gjysmëfinalen e konkursit të hënën pasi zgjodhi një pamje

Gjëra të mira ju presin, dhe lumtura do të arrijë kulmin mes moshës 30 deri në 34 vjeç. Këtë ka zbuluar një studim i ri, që tregon moshën ku ne e ndjejmë më shumë lumturinë, dhe është pikërisht kjo grupmoshë ku

Duket se Louis Vuitton e studioi mirë idenë e Balenciaga dhe vendosi të eksperimentojë, për sa kohë edhe adhuruesit e markës kanë para për të blerë. Marka e fashme e modës ka lançuar një çantë të re të frymëzuar nga një

Simon Alexander Ong prej shumë vitesh merret me Trajnim/Fasilitim jetësor. Në një intervistë ai ka treguar sekretin e lumturisë, dhe nuk është se nuk mund të arrihet nëse plotësohen të gjitha elementët të cilat Ong i vë në pah. Në

Shumë prej nesh e quan veten të rregullt për shkak se mundohemi të kujdesemi për detaje të ndryshme nga përditshmëria. Në fakt, njerëzit e rregullt kanë në shtëpinë e tyre disa detaje që në dukje janë të parëndësishme, por i japin

Bazuar në studime, ushqimet e përpunuara mund të shkaktojnë rënie në funksionimin e trurit si dhe sëmundje të tjera kancerogjene. Ky lloj ushqimi zakonisht përmban aromatizues, ngjyrues ose konservantë. Këto janë kombinimet perfekte në shkaktimin e sëmundjeve. Studimet e paraqitura në Koncerencën Ndërkombëtare

Është normale që me gjërat që mësohemi, mos të na bëjnë më përshtypje. E tillë është edhe shtëpia në të cilën jetojmë. Pavarësisht se ne nuk i vëmë re, miqtë  që arrijnë në shtëpinë tonë gjithmonë t’i dallojnë.   Aroma e shtëpisë Juve nuk

“House of Zana”, e vendosur në Darlington të Anglisë, është shtëpia e Amber Kotrrit prej 4 vitesh tashmë. Po, fjala “zana” në emërtimin e kësaj shtëpie është fjala jonë në shqip. Amber është e martuar me një shqiptar dhe zgjedhja e

Të gjithë dëshirojmë që të jemi ai personi që të tjerët ta respektojnë dhe ta duan. Ai/Ajo që të gjithë duan të jenë pranë, i bën njerëzit të ndihen mirë për veten e tyre dhe të qeshur. Ai person që

Të gjithë i pëlqejnë çokollatat, por, kur mendoni për këtë ëmbëlsirë të shijshme, nuk do ta mendoni menjëherë si diçka të shëndetshme. Por, duhet të keni parasysh se ekzistojnë lloje të ndryshme çokollatash dhe se ajo e zezë ka shumë

Ekspertët nga Universiteti I Miçiganit kanë zbuluar ushqimet e ndryshme që sjellin problem të mëdha shëndetësore por edhe ato ushqime të cilat ndikojnë pozitivisht në mirëqenien e shëndetit. Studimi u publikua në revistën Nature Food dhe qëllimi ishte të shikonin

Ditët me ndjesi jo të mira nuk janë të uruara për askënd, por megjithatë ndodhin. Përpos spitaleve, ekzistojnë edhe "ilaçe" të tjera që ndikojnë në të ndjerit mirë, të tilla janë aktiviteti fizik dhe ushqimi i shëndetshëm. Padyshim që ka shumë ushqime

You don't have permission to register