Image Alt

Sport

Roger Federer, i konsideruar nga shumë njerëz si lojtari më i mirë që ka luajtur me një raketë tenisi, do të tërhiqet pas Laver Cup të javës së ardhshme në Londër. Një dëmtim në gju e ka bërë Federerin të mos

Fanella më ikonike e Michael Jordan, e NBA Finals në vitin 1998, veshur në një prej lojërave më të rëndësishme, është duke u shitur në shtëpinë e ankandit dhe ka një çmim të vlerësuar deri në 5 milionë dollarë. Finalja që

Novak Djokovic, 21 herë kampioni dhe ish-numri 1 i botës, është tërhequr nga US Open për shkak të kufizimeve të udhëtimit në Shtetet e Bashkuara si rezultat i pavaksinimit kundër COVID-19. Djokovic e bëri njoftimin të enjten në mëngjes, pak para

Një vajzë tetë vjeçare Camille, e cila vuan nga sindroma Vacterl, pedaloi 90 km në Paris për të takuar yllin e saj futbollistin profesionist francez Kylian Mbappé. Vajza mbërriti në Parc des Princes, një stadium futbolli në Paris, pas pedalimit për

Platforma TIBO ofron një gamë zgjedhjesh për sportdashësit shqiptarë duke plotësuar kërkesat kryesore me kampionatet dhe eventet më prestigjioze kombëtare dhe ndërkombëtare.   Përmes paketës TIBO-OVERSPORT (€8.9/muaj ose €89/vit) mund të ndiqni: Serie-A “Abissnet Superiore” Kategoria e Parë Kupa e Shqipërisë Superkupa

Evangjeli Veli, peshëngritësja shqiptare që u shpall Kampione Europe më 29 maj në Kampionatin Europian të zhvilluar në Tiranë është pezulluar nga të gjitha aktivitetet kombëtare dhe ndërkombëtare. Federata Shqiptare e Peshëngritjes përjashton sportisten nga këto aktivitete pasi ajo rezultoi pozitive

Me një ceremoni të veçantë Tirana priti sot kampionen e Evropës në atletikë, Luiza Gegën. Atletes iu kushtua një paradë në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ku dhe u mbajt ceremonia zyrtare. E veshur me ngjyrat e flamurit kombëtar, Luiza përshëndeti qytetarët

Tibo dhe Oversport do të sjellin një tjetër ndeshje emocionuese, këtë herë mes kampionit të boksit Florian Marku dhe boksierit meksikan Miguel Parra Ramirez. Më 25 gusht, Marku do te luftojë në stadiumin “Air Albania” për të fituar titullin e dytë

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, u drejtoi të enjten klubeve, futbollistëve dhe tifozëve shqiptarë një mesazh urimi me rastin e nisjes së sezonit të ri. Sezoni këtë vit nis me risi për sa i përket transmetimit, ku tashmë

Luiza Gega fiton baterinë e saj dhe kualifikohet në finalen e madhe të Europianit. Atletja shqiptare dominoi gjithë garën, duke triumfuar me kohën 9.30.93. Për t’u theksuar se Gega ishte në krye në çdo moment të 3000 metrave, duke treguar se është

Ishte një lajm që askush nuk e priste dhe për njëfarë kohe bëri që mediat sociale dhe bota e futbollit të zienin. A do ta blinte Manchester United njeriu më i pasur në botë? Elon Musk për të cilin thuhet sipas Forbes

FIFA njoftoi se ka pezulluar Federatën Indiane të Futbollit. Vendimi i institucionit numër 1 të futbollit botëror erdhi për shkak të influencës nga palë të treta, që përbën një shkelje të rëndë të statutit të FIFA-s. Federata indiane e futbollit është në

Ertjan Kofsha ka shkëlqyer në Kampionatin Europian të peshëngritjes për moshat U-15 dhe U-17 që po mbahet në Poloni. Talenti shqiptar ka fituar plot tri medalje ari në grupmoshat U-17. Kofsha, i cili garoi në peshat 89 kg, realizoi një paraqitje shumë

Pritja mori fund. Më 25 gusht, Florian Marku do të sfidojë në shtëpinë e tij, “Air Albania” boksierin e njohur meksikan Miguel Parra Ramirez. Emocionet e kësaj përballjeje spektakolare nga foleja e shqiponjave do të vijnë në ekranet tuaja në mënyrë

Ylli amerikan i basketbollit të femrave, Brittney Griner, u dënua për kontrabandë të qëllimshme droge në Rusi dhe u dënua me nëntë vjet e 6 muaj burg të enjten në një rast që ka ngritur shqetësime se ajo po përdoret

Uruguai, Argjentina, Kili dhe Paraguai i kanë paraqitur Federatës Ndërkombëtare të Futbollit (FIFA) një ofertë të përbashkët për të organizuar botërorin e vitit 2030. Uruguai është shteti që organizoi turneun e parë botëror të futbollit në vitin 1930 dhe Presidenti i

Garë e fortë për Armando Brojën. Newcastle dhe Everton kanë shfaqur interes për sulmuesin shqiptar. Me daljen nga gara të Uest Ham, lista e skuadrave që duan Armando Brojën sa vjen e zgjerohet. Së fundmi, shqiptari ka përfunduar në objektivin e dy skuadrave

You don't have permission to register