Image Alt

Vendi

Kreu i Strukturës së Posaçme, Arben Kraja ka premtuar më shumë rezultate nga institucioni që ai drejton, ndërkohë që vendi ka nisur rrugën e anëtarësimit pas çeljes së negociatave. Në prezantimin e projektit të Bashkimit Europian, për Zbatimin e Ligjit

Një ditë pasi Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njoftoi se 5 lloje të produkteve Wudi kanë rezultuar me një bakter që përbën risk serioz për shëndetin e njeriut, qytetarët kanë nisur t'i kthejnë ato pranë marketeve ku i kanë blerë për

Këshilli i ministrave merr vendimin për të mbyllur kolegji jo publik turk “Popullore, pjese e fondacionit Gulistan pas propozimit të ministres së arsimit. Vendimi për mbylljen është marrë 10 ditë nga nisja e shkollës dhe stafit të kolegjit I kërkohet që

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimn e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë përgjatë kufirit Lindor. Parashikohet që në pjesën e dytë të ditës të kemi

FBI dhe Agjencia e Sigurisë Kibernetike dhe Sigurisë së Infrastrukturës kanë publikuar një raport të përbashkët për sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë. Në hetim i FBI-së tregon se aktorët kibernetikë shtetërorë iranianë patën akses fillestar në rrjet afërsisht 14 muaj përpara

Rritja e çmimeve duket se ka ndikuar drejtpërdrejt në marrëdhënien e shqiptarëve me makinën. Sipas statistikave rezulton se për vitin 2022, shqiptarët po blejnë më pak makina sesa një vit më parë. Numri i automjeteve të regjistruara për herë të

Mbi 64 mijë familje do të përfitojnë nga paketa e mbështetjes ekonomike. Ministrja Ogerta Manastirliu bëri me dije se qeveria kishte miratuar paketën. Nga 1 tetori gratë kryefamiljare me dy fëmijë do të marrin dyfish mbështetje ekonomike. Personat me aftësi të

Hakerat iranianë të cilët u futën në sistemet dhe shërbimet qeveritare shqiptare, kanë punuar për të paktën 14 muaj në heshtje. Këtë ka treguar një raport i FBI-së amerikane dhe Agjencisë së Sigurisë Kibernetike dhe Infrastrukturës në SHBA, të cilët

Ekspozimi i gjatë i fëmijëve deri në tre vjeç përpara televizorit apo pajisjeve teknologjike sjell probleme në të folurën e tyre. Mjekët specialistë thonë se vitet e fundit po vihet re një rritje e numrit të fëmijëve me probleme të tilla. Për

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar deri në mesditë do të jetë në dominimin e kthjellimeve në ultësirën perëndimore dhe kalime të pakta vranësirash do të ketë në zonat malore. Ndërsa mesdita dhe pasditja do të shfaqin vranësirat në vend, ku në

Sipas MeteoAlb: Mbetemi nën mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike për gjatë gjithë ditës në Shqipëri, ku orët me diell do të jenë të shumta gjatë paradites. Ndërsa mesdita dhe pasditja sjellin kalime të pakta vranësirash në të gjithë territorin, ku

Kryeministri Edi Rama është shprehur për median gjermane “Der Spiegel” se Putini do të ishte i gëzuar nëse do të kishte një konflikt diku në Ballkan. Teksa u pyet se çfarë këshillon ai për këtë situatë, kreu i qeverisë shqiptare

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë, ka reaguar pas vendimit të Prokurorisë së Tiranës e cila iu ndaloi mediave që të publikojnë të dhënat që lidhen me sulmet kibernetike. Ditët e fundit hakerat iranianë kanë shpërndarë e-mailit të ish-drejtuesit të Policisë së Shtetit,

Ambasadorja amerikane më Tiranë Yuri Kim ka shprehur shqetësimin për sulmet kibernetike në Shqipëri, për të cilat qeveria akuzon Iranin. Në konferencën e organizuar nga Dhoma Amerikane, Kim tha se disa keqdashës u përpoqën që të minojnë besimin në demokraci. Kryediplomatja

Kryeministri Rama në një intervistë për gazetën së njohur gjermane ”Der Spiegel” ka folur për sulmin kibernetik iranian kundër Shqipërisë, dëshirës për anëtarësimin në BE dhe çëshje të tjera. Lidhur me sulmin kibernetik të Iranit ndaj Shqipërisë, Rama pohoi se

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë deri në orët e pasdites do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të cilat do të pësojnë zhvillime të përkohëshme, ku më të dukshme do të jenë në Veri të Shqipërisë. Ndërsa në vijim parashikohet që

“Homeland justice” ka publikuar listën e personave të shpallur në kërkim nga policia e Vlorës dhe Tiranës. Në lista shfaqen emrat dhe të dhënat e personave në kërkim, një databazë kjo e policisë në dy qarqet e vendit. Që prej vitit

You don't have permission to register