Image Alt

Favorite Tag

Donald Trump, biznesi i tij familjar dhe tre nga fëmijët e tij të rritur u paditën të mërkurën nga prokurori i përgjithshëm i Nju Jorkut, i cili i akuzoi ata për mbivlerësim të aseteve dhe vlerës neto të ish-presidentit të

25 vjet pas 'The Runaway' Bride dhe 'My Best Friend’s Wedding', Julia Roberts rikthehet në filmin më të fundit me George Clooney. Mund ta konsideroni edhe rikthim në vitet 1990, sepse Ticket To Paradise do na kujtojë edhe një herë talentin e

Nëse një sekret e dinë më shumë se dy persona, nuk quhet më i tillë. Por nëse e dinë vetëm ty? Në të vërtetë ka disa njerëz që dinë t’i mbajnë e t’i ruajnë mirë sekretet, që të paktën të mos

Aktorja Priyanka Chopra Jonas dha fjalim në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ku foli rreth ndryshimeve klimatike. Aktorja shtoi gjithashtu se solidariteti global është më i rëndësishëm se kurrë "pasi kriza klimatike ndikon jetë dhe mënyra jetese". Në një fjalim

Duke u përgatitur për funeralin e vitit, Britania e Madhe po organizon një funeral të konsiderueshëm shtetëror për Mbretëreshën Elizabeth II, e cila ndërroi jetë paqësisht më 8 shtator 2022, por ngjarja që pritet të presë qindra liderë botërorë vjen

Lady Gaga u ka kërkuar falje të gjithë fansave të saj pasi u detyrua të ndërpresë koncertin e saj në Majami për shkak të motit të keq dhe stuhive. Ndalesa 'Miami' ishte koncerti i fundit i turneut të saj botëror Chromatica

Në TikTok, ‘Huggy Wuggy’ tingëllon si gjëja më e lezetshme dhe argëtuese, por në fakt është krejtësisht e kundërta. Videot e Huggy Wuggy janë të shumta dhe përdoruesit janë të fiksuar dhe po përhapin atë që tashmë është kthyer si

Ndërsa turmat prisnin në radhën historike të Londrës për të nderuar Mbretëreshën Elizabeth II, një fytyrë e famshme u dallua. Veterani britanik i futbollit David Beckham iu bashkua radhës në orën 2 të mëngjesit me orën lokale, duke pritur për

Bashkimi Evropian do t'i mbijetojë shantazhit të Rusisë për furnizimet me energji dhe "dimrit të ashpër" që po vjen, por vetëm nëse blloku ruan unitetin, vendosmërinë dhe guximin e tij. Deklarata u bë nga kryeministrja finlandeze Sanna Marin. “Rusia mund të

Kur flasim për Botox, imagjinojmë fytyra të ngrira, ku as vetullat nuk mund të lëvizin, pa harruar ballin plot shkëlqim të tepruar. Dhe për ta shmangur këtë efekt disi dramatik, një tjetër trajtim klasik i njohur si Baby Botox po

Papa Françesku, i paralajmëruar nga mjekët që të mos udhëtojë në Ukrainë në të ardhmen e afërt, do të sjellë të martën një mesazh paqeje në vend të Azisë Qendrore të tensionuar me një udhëtim tre-ditor në Kazakistan. Papa, i cili

Funerali shtetëror për Mbretëreshën Elizabeth do të mbahet të hënën, më 19 shtator, thanë zyrtarët mbretërorë, pasi djali i saj Charles u shpall zyrtarisht mbreti i ri i Britanisë në një ceremoni shumëngjyrëshe të ngarkuar me spektakël dhe që daton

I kategorizuar nga disa si "ndërhyrës", për dekada me radhë avokatët kushtetues kanë debatuar nëse Princi Charles do të jetë një reformist kur të pasojë Mbretëreshën. Në mënyrë të veçantë, "memot e tij merimangë" drejtuar ministrave të qeverisë, të cilat

Transmetuesit e lajmeve i dhanë lamtumirën Mbretëreshës Elizabeth II. Për shumicën dërrmuese të nënshtetasve të saj, ajo është monarkja e vetme që kanë njohur ndonjëherë. Ajo mbijetoi jetën politike të 15 kryeministrave, duke emëruar atë të fundit Liz Truss. Në një nga

Apple ka zbuluar iPhone 14 me disa risi, si lidhjet satelitore emergjente dhe teknologji të avancuar për të lokalizuar zonat ku kanë ndodhur aksidente automobilistike. Kompania zbuloi katër versione të celularit të ri në selinë e saj në Cupertino. Gjithashtu u

Prokurori i rrethit të Nju Jorkut i ka kthyer Italisë veprën e artit të vjedhur me vlerën 19 milionë dollarë. 58 pjesët përfshijnë një kokë mermeri të perëndeshës Athena e datës 200 para Krishtit, me vlerë rreth 3 milion dollarë. Artefaktet e

Liz Truss, 47 vjeç lindur në Oxford është zgjedhur kryeministre e Britanisë, duke shënuar fundin e një fushate të hidhur verore dhe kulmin e karrierës së saj politike, të shoqëruar me një ngjitje shumë të shpejtë në nivelet më të

You don't have permission to register