Image Alt

Popullore Tag

Kufijtë e Rusisë regjistruan trafik të shtuar këtë javë, pasi Presidenti Vladimir Putin njoftoi planin për të mobilizuar pjesërisht rreth 300 mijë ushtarë rezervë për luftën në Ukrainë. Reuters tregoi për trafik të rënduar në kufirin mes Rusisë dhe Gjeorgjisë, ku

Qindra nxënës, studentë dhe të rinj protestuan këtë javë përballë parlamentit në Wellington të Zelandës së Re. Të udhëhequr nga lëvizja studentore “Friday for Future” protestuesit brohoritën për disa orë me parulla dhe pankarta ku binin në sy mbishkrimet, "Ky është

Japonia do t’i hapë tërësisht kufijtë e saj. Kryeministri Fumio Kishida njoftoi këtë javë se duke nisur nga muaji tetor vendi i tij do të lehtësojë kontrollet kufitare si masa kundër COVID-19. Në një konferencë për shtyp, Kishida tha se nga

Qeveria e Hong Kongut ka vendosur të heqë politikën e saj të karantinës së detyruar për udhëtarët që mbërrijnë në aeroportet e saj. Më shumë se dy vite gjysmë pasi hyri në fuqi për herë të parë, sistemi i diskutueshëm i

Pasi Adam Levine mohoi se kishte tradhtuar gruan Behati Prinsloo, një intervistë e vjetër me këngëtarin e Maroon 5 është rishfaqur ku ai ndau mendimet e tij të sinqerta për monogaminë. Ndërsa Adam Levine mund të dëshirojë të shikojë drejt së

Një terapi e re kundër kancerit në të cilën përdoret një virus i zakonshëm për të infektuar dhe shkatërruar qelizat e dëmshme, po jep efekte premtuese për të luftuar njëherë e mirë sëmundjen. Studimi është kryer në Britani, ndërsa testimi me

Ish kryeministri Italian Silvio Berlusconi ka mbrojtur vendimin e Putin për t’i shpallur luftë Ukrainës, duke thënë se liderin rus e kanë shtyrë që të marrë vendimin për të hyrë në këtë konflikt. 85 vjeçari thotë se  trupat ruse duhej të

Një ditë pasi Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njoftoi se 5 lloje të produkteve Wudi kanë rezultuar me një bakter që përbën risk serioz për shëndetin e njeriut, qytetarët kanë nisur t'i kthejnë ato pranë marketeve ku i kanë blerë për

Këshilli i ministrave merr vendimin për të mbyllur kolegji jo publik turk “Popullore, pjese e fondacionit Gulistan pas propozimit të ministres së arsimit. Vendimi për mbylljen është marrë 10 ditë nga nisja e shkollës dhe stafit të kolegjit I kërkohet që

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do të jetë në dominimn e kthjellimeve dhe kalimeve të pakta të vranësirave të cilat më të dukshme do të jenë përgjatë kufirit Lindor. Parashikohet që në pjesën e dytë të ditës të kemi

iPhone 14 doli në treg dhe si fillim u prit me një entuziazëm të madh nga përdoruesit, megjithatë shumë shpejt pas fillimit të përdorimit, shumë prej tyre nisën të ankoheshin. Përdorues të iPhone 14 Pro Max raportuan probleme që kanë të

Pas bujës së madhe të historive të dashurive së Leonardo DiCaprio-s, për “Parimin 25”, kohëve të fundit qarkulluan lajme se ai e ka thyer këtë rregull dhe po del me 27 vjeçaren, Gigi Hadid. Mesa duket, ky nuk është më veç

Hakerat iranianë të cilët u futën në sistemet dhe shërbimet qeveritare shqiptare, kanë punuar për të paktën 14 muaj në heshtje. Këtë ka treguar një raport i FBI-së amerikane dhe Agjencisë së Sigurisë Kibernetike dhe Infrastrukturës në SHBA, të cilët

Bashkimi Europian shpërdoron më shumë ushqim sesa importon. S Sipas një raporti të ri, çdo vit njerëzit e BE-së shpërdorojnë rreth 153 milionë tonë ushqime. Kjo është e barabartë me rreth gjysmën e eksporteve të grurit të Ukrainës. Në raport thuhet se

Në Zelandën e Re është ngritur alarmi për shpërthimin e një vullkani, më të fuqishmin në 5000 vitet e fundit. Qindra tërmete  të vogla janë regjistruar pranë zonës ç'ka mund të sinjalizojë shpërthimin e vullkanit. Shkencëtarët janë të shqetësuar, por thonë

Donald Trump, biznesi i tij familjar dhe tre nga fëmijët e tij të rritur u paditën të mërkurën nga prokurori i përgjithshëm i Nju Jorkut, i cili i akuzoi ata për mbivlerësim të aseteve dhe vlerës neto të ish-presidentit të

25 vjet pas 'The Runaway' Bride dhe 'My Best Friend’s Wedding', Julia Roberts rikthehet në filmin më të fundit me George Clooney. Mund ta konsideroni edhe rikthim në vitet 1990, sepse Ticket To Paradise do na kujtojë edhe një herë talentin e

You don't have permission to register